Odkryj nasze pracownie diagnostyki już dziś

odkryj nasze pracownie diagnostyki już dziś

Pracownie Diagnostyki
Badanie diagnostyczne, które mierzy i rejestruje elektryczną aktywność serca. Podczas EKG elektrody są umieszczone na skórze pacjenta, zwykle na klatce piersiowej, ramionach i nogach. Badanie diagnostyczne można wykonać bezpłatnie w każdej naszej poradni POZ.
Badanie Diagnostyczne stosowane w medycynie do oceny skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi, przy użyciu dwóch pomiarów ciśnienia tętniczego: skurczowego (górny) i rozkurczowego (dolny).

 

Pomiar RR jest szczególnie przydatny w diagnozowaniu i monitorowaniu nadciśnienia tętniczego oraz innych chorób układu sercowo-naczyniowego. Badanie diagnostyczne można wykonać bezpłatnie w każdej naszej poradni POZ.

Badanie diagnostyczne które ocenia zdolność słuchową jednostki poprzez badanie jej reakcji na dźwięki o różnych częstotliwościach i natężeniach.

Badanie diagnostyczne można wykonać w naszej Poradni Szpakmed Bykowina.

Badanie diagnostyczne mające na celu pomiar gęstości mineralnej kości. Jest to istotne narzędzie w ocenie ryzyka złamań oraz diagnozowania osteopenii i osteoporozy.

Badanie diagnostyczne można wykonać w naszej Poradni Szpakmed Bykowina.

badanie diagnostyczne, które umożliwia ocenę przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Technika ta wykorzystuje efekt Dopplera, który polega na analizie zmiany częstotliwości fal dźwiękowych odbijających się od krążącej krwi.

Dzięki temu badanie USG Doppler umożliwia nie tylko wizualizację struktur naczyniowych, ale również pomiar prędkości i kierunku przepływu krwi. Badanie diagnostyczne można wykonać w naszej Poradni Szpakmed Bykowina i Kochłowice.

Badanie diagnostyczne które wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazów struktur wewnętrznych ciała. Podczas badania USG nadawane są ultradźwięki, które przechodzą przez tkanki ciała i odbijają się od różnych struktur, takich jak narządy wewnętrzne czy naczynia krwionośne.

Te odbite fale dźwiękowe są następnie rejestrowane i przetwarzane przez specjalny aparat, aby stworzyć obraz danej struktury. Badanie diagnostyczne można wykonać w naszej Poradni Szpakmed Bykowina i Kochłowice.

Badanie diagnostyczne polegające na podłączeniu do ciała urządzenia służącego do ciągłego monitorowania aktywności elektrycznej serca przez określony okres czasu, zwykle od 24 do 48 godzin.

Badanie diagnostyczne można wykonać w naszej Poradni Szpakmed Bykowina.

Badanie diagnostyczne polegające na wykorzystaniu interferometrii światła, aby uzyskać obrazy przekrojów struktur oka z bardzo wysoką rozdzielczością przestrzenną. Procedura badania jest podobna do badania USG, jednak OCT wykorzystuje światło zamiast fal dźwiękowych.

Pacjent skupia wzrok na punkcie na wprost, a urządzenie skanuje oko, generując szczegółowe obrazy struktur wewnętrznych oka. Badanie diagnostyczne można wykonać w naszej Poradni Szpakmed Bykowina.

Pracownie Pracownie Diagnostyki